Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2672684 obálek a 807516 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dar od mořeAutor: Lindbergh, Anne Morrow, 1906-2001
ISBN: 9788075303974
OKCZID: 128941764

Citace (dle ČSN ISO 690):
LINDBERGH, Anne Morrow. Dar od moře. Překlad Zuzana KOUDELKOVÁ. Vydání první. Praha: Malvern, 2022. 107 stran.


Anotace

 

Soubor úvah, které napsala americká spisovatelka během svého samotářského pobytu na floridském ostrově Captiva. V centru její pozornosti se ocitly otázky sebepoznání a sebepřijetí, postavení ženy ve společnosti či smyslu života.Prostřednictvím zamyšlení nad otázkami, jako je celistvost člověka, umění oprostit se od zbytečností, význam samoty či proměnlivost vztahů v průběhu života se dílo poprvé vydané v roce 1955 odvážně vydává na pole inspirační a motivační literatury. Lyrický projev a upřímná touha jít po podstatě věcí mu mezi dalšími pracemi z tohoto dnes už silného, samostatného proudu zaručují čestné místo. Lindberghová si pohrává s metaforami a přirovnává jednotlivé fáze života ženy k různým mušlím z ostrovní pláže. Poctivým tříbením vlastních myšlenek nabízí možnost nahlédnout na svůj život z nové perspektivy i svým čtenářkám a čtenářům.

Zdroj anotace: NKPPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)