Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2907389 obálek a 877850 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Láska z BagdáduAutor: Ružena Scherhauferová, Hedvika Křišťová Mojžíšová
ISBN: 9788075464545
NKP-CNB: cnb003504555
OKCZID: 128969267

Citace (dle ČSN ISO 690):
SCHERHAUFEROVÁ, Ružena. Láska z Bagdádu. Překlad Hedvika KŘIŠŤOVÁ MOJŽÍŠOVÁ. První vydání. Praha: Fortuna Libri, [2023]. 303 stran.

Hodnocení: 3.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Romance slovenské autorky o exotické lásce s překážkami.Sára se narodila Slovence a Iráčanovi, který studoval na Slovensku geodézii. Středem pozornosti mužů byla i v době dospívání. Po studiích se její otec vrátil i s rodinou do Iráku a Sára si zvykala na nové podmínky. Jako čtrnáctiletá se seznámila s o tři roky starším Aramem. Mladí lidé se do sebe zamilovali, jenže jejich láska musela zůstat v tajnosti, protože Sára byla muslimka a Aram křesťan. Irácké zákony takový vztah neakceptují a neakceptoval ho ani Sářin otec, zarytý muslim. Navzdory nepřízni osudu a období ničivých válek v době vlády Saddáma Husajna jejich láska přežívala. Aram se z nerozvážnosti oženil, i když svou ženu nemiloval a se Sárou se setkával dál. V Iráku se rozmohl terorismus, a tak Aram odjíždí do Austrálie. Se Sárou je v kontaktu a má plán, jak by konečně mohli být spolu. Najednou se však Aram odmlčel...

Zdroj anotace: NKPDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)