Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2847728 obálek a 855372 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Svědek všeho děníRok: 2023
ISBN: 9788075686336
OKCZID: 129017695

Citace (dle ČSN ISO 690):
PAŤHOVÁ, Magdaléna. Svědek všeho dění. První vydání. Praha: Powerprint, 2023. 81 stran.


Anotace

 

Ve dvaceti krátkých příbězích autorka prostřednictvím nesmrtelné bytosti Pavleny, která se stává jakýmsi duchem Prahy, vypráví dějiny města od jeho založení až po současnost.Společně s Prahou se zrodila i dívka Pavlena. Do vínku jí osud dal nesmrtelnost, věčné mládí a nezvyklý úkol – má se stát svědkyní rozkvětu a slávy tohoto města. Do své knihy pamětí tak kromě vlastního dlouhého života zaznamenává v krátkých příbězích nejvýznamnější události pražské historie i mnohé pověsti. V nich pak znovu ožívají význačné české osobnosti, jako jsou například svatá Anežka, Karel IV. a o mnoho let později i Vojta Náprstek.

Zdroj anotace: NKPDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)