Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2614230 obálek a 779950 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Migrace za lepším životemISBN: 9788075710130
OKCZID: 127884122

Citace (dle ČSN ISO 690):
JIRKA, Luděk. Migrace za lepším životem: etnická návratová migrace ze západní Ukrajiny: sounáležitost s ukrajinským národem a "vytváření" krajanů. Vydání 1. Praha: Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy, 2018. 181 stran.


Anotace

 

Kniha se věnuje problematice migrace z Ukrajiny. Jedná se o kulturně-antropologický výzkum autora, který osobně hovořil s ukrajinskými emigranty, kteří se pro život v Česku rozhodli či o něm uvažují z ekonomických či jiných důvodů.Autor vyzpovídává nejen respondenty s českými předky a kořeny, ale také mladé zájemce o trvalý pobyt v České republice, které na ni žádnou předchozí sociologickou ani psychologickou vazbu nemají. Pozornost věnuje také komparaci zážitků z krátkodobých a dlouhodobých pobytů respondentů a jejich reflexi českého kulturního klimatu. Srovnává postoje nejen mladých, ale i starších generací v kontextu jejich názoru na reemigraci. Autor se zmiňuje také o činnosti krajanských spolků, které na Ukrajině uchovávají vztah k Čechům, jazyku a tradicím.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)