Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1908356 obálek a 477851 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Pavoučí síť

ISBN: 9788075774651
NKP-CNB: cnb003003563
OKCZID: 127877544

Citace (dle ČSN ISO 690):
ENRICH, David. Pavoučí síť: divoký příběh o matematickém géniovi, gangu zákeřných bankéřů a jednom z největších finančních podvodů v historii. První vydání. Přeložila Radka KLIMIČKOVÁ. Brno: Host, 2018. 431 stran.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky


Anotace

 

Divoký příběh o matematickém géniovi, gangu zákeřných bankéřů a jednom z největších finančních podvodů v historii. V roce 2006 si několik bankéřů a obchodníků z největších světových finančních institucí překvapeně uvědomilo jednu věc: LIBOR — Londýnskou mezibankovní nabídkovou sazbu, podle níž si banky navzájem půjčují — každý den sestavuje malá skupinka snadno zmanipulovatelných úředníků. Pokud by se obchodníkům povedlo postrčit sazbu směrem výhodným pro jejich vlastní obchodní portfolia, mohli by na tom vydělat balík. A tak se Tom Hayes, podivínský matematický génius a hvězdný obchodník, stal hlavní postavou skupiny výstředních byznysmenů a finančníků ochotných překročit kvůli penězům jakoukoli hranici. ---- Kniha má od začátku svižné tempo thrilleru Johna le Carrého — a až do konce nezvolní. - The New York Times  Enrich v této mistrovské knize ukazuje, jak jedovatá směs chamtivosti, arogance a touhy po moci vedla k podvodu nevídaných rozměrů. - Kurt Eichenwald, držitel Pulitzerovy ceny Pokud chcete pochopit, jak velké banky a akcioví obchodníci skutečně operují, bez této knihy se neobejdete. - Marcus Brauchli, editor The Wall Street Journal

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
eReading.cz 199.00 Kč


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (34.235.143...)