Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2539043 obálek a 735009 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

LedAutor: Jacek Dukaj, Michala Benešová, Michael Alexa
ISBN: 9788075778017
NKP-CNB: cnb003121952
OKCZID: 128737736

Citace (dle ČSN ISO 690):
DUKAJ, Jacek. Led. Překlad Michala BENEŠOVÁ, překlad Michael ALEXA. První vydání. Brno: Host, 2021. 939 stran.


Anotace

 

Děj sci-fi románu oceňovaného polského autora se odehrává v alternativní historii Polska dvacátých let 20. století.Dobrodružné putování po zamrzlém světě, ve kterém nikdy nedošlo k první světové válce. Píše se rok 1924 a Polské království je zamrzlé pod carskou vládou v Belle Époque. Varšavu pokrývá led -- uprostřed léta zasypávají cesty sněhové bouře. Nepozemští andělé Mrazu zvaní přítuhy procházejí ulicemi měst a zmrazují pravdu a lež. Benedykt Gierosławski, nadaný matematik, ale nenapravitelný karbaník, se na žádost carského Ministerstva Zimy vydává do Irkutska, kde má vyhledat svého otce -- Otce Mráze, který je prý důvěrníkem přítuh. Tisíc rublů v hotovosti by Benedykta vytáhlo z dluhů, není však tento úkol příliš nebezpečný? Od špinavých varšavských činžáků přes ledovou Asii v luxusním kupé Transsibiřského expresu až po nebeský palác generálního gubernátora -- to je cesta, která Benedyktovi změní život.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRPřidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.221...)