Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2846531 obálek a 854536 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Řeka : příběhAutor: Rosa Liksom, Vladimír Piskoř
ISBN: 9788075791528
OKCZID: 128917529

Citace (dle ČSN ISO 690):
LIKSOM, Rosa. Řeka: příběh. Překlad Vladimír PISKOŘ. Vydání první. Příbram: Pistorius & Olšanská, 2022. 213 stran.

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Válečný román finské autorky vypráví jímavý příběh dospívající dívky, která musí překonat sama sebe. V kritickém okamžiku během tzv. laponské války musí převést do bezpečí stádo krav a najít a ochránit těhotnou matku.Román Řeka je až bolestně aktuální knihou o utečencích, jakkoliv se odehrává před 70 lety během laponské války (září 1944 – duben 1945) na dalekém severu. Tehdy své domovy opustilo na 60 000 uprchlíků. Hlavní hrdinka románu, třináctiletá dívka, musí před ustupujícími německými vojáky převést do bezpečí za řeku Torne, která je hranicí oddělující Finsko a Švédsko a zároveň v symbolické rovině hranicí mezi životem a smrtí, stádo krav, najít těhotnou matku a postarat se o ni. Ale ani po překročení hranice není její život jednodušší. Setkává se s neutěšenými poměry v utečeneckých táborech, s hladem, nakažlivými nemocemi, strachem, nevraživostí některých místních obyvatel i vyčerpáním. A během svého dlouhého putování postupně dospívá.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

eReading.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)