Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2322201 obálek a 585146 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Nacisté, kteří unikli oprátce

Autor: Jean-Paul Picaper, Vladimír Čadský
ISBN: 9788075855589
NKP-CNB: cnb003082869
OKCZID: 128497374

Citace (dle ČSN ISO 690):
PICAPER, Jean-Paul. Nacisté, kteří unikli oprátce. Překlad Vladimír ČADSKÝ. Praha: Dobrovský s.r.o., 2021. 499 stran, 8 nečíslovaných stran obrazových příloh. Pangea.


Anotace

 

Ačkoliv je druhá světová válka již dávnou minulostí, zůstává stále v živé paměti evropského lidstva. Zločiny, jichž se tehdy němečtí nacisté dopustili, poznamenaly osudy mnoha evropských rodin, jejichž příslušníci a potomci stále ještě žijí. Není proto divu, že po skončení druhé světové války tolik lidí volalo, aby byli její strůjci a pachatelé zločinů, které ji provázely, po zásluze potrestáni. Hitler spáchal sebevraždu a nejvyšší představitelé nacistického režimu byli postavení před mezinárodní soudní tribunál v Norimberku. Ale ne všichni se dočkali zaslouženého trestu. Někteří mu unikli sebevraždou, jiní vyvázli shovívavostí soudců, další se za pomoci církve či jiných organizací včas „vypařili“ nebo přešli do služeb bývalých válečných protivníků.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUPřidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.214...)