Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2633367 obálek a 789872 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Šest tudorovských královen. Kateřina Aragonská : pravá královnaAutor: Alison Weir, Eva Křístková
ISBN: 9788075955012
NKP-CNB: cnb003350984
OKCZID: 128651334

Citace (dle ČSN ISO 690):
WEIR, Alison. Šest tudorovských královen. Překlad Eva KŘÍSTKOVÁ. Třetí vydání v českém jazyce, druhé vázané. Praha: BB/art, 2021. 550 stran.

Hodnocení: 4.6 / 5 (267 hlasů)


Anotace

 

V prvním ze série románů o šesti tudorovských královnách představuje historička Alison Weirová Kateřinu Aragonskou.Portrét Kateřiny Aragonské, první ze šesti žen Jindřicha VIII., ji nevykresluje jako jednoznačnou oběť dějinných zvratů. Na stránkách knihy ožívá odvážná a milující žena, která na prahu stáří marně bojuje o lásku manžela, budoucnost jediné dcery i o jednotu univerzální církve a spojenectví mezi Anglií a Španělskem. Rozvod s králem by znamenal nejen, že se její dcera stane levobočkem, ale i vychýlení jazýčku na vahách moci v neprospěch Španělska a papeže. Jindřich VIII. naopak potřebuje syna a nástupce na trůnu, kterého mu ona ve svém věku už dát nemůže. Do jeho mocenských úvah se promítá i vášeň, jíž zahořel pro Annu Boleynovou, Kateřininu dvorní dámu, jejíž ambicí je stát se královnou a která horuje pro církevní reformu. Ani Kateřina se nevzdává, ale na konci života sleduje velké zvraty politiky už jen z ústraní svého domácího vězení.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)