Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2633367 obálek a 789872 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Šest tudorovských královen. Anna Klevská : královna s tajemstvím



Autor: Weir, Alison, 1951-
ISBN: 9788075955043
OKCZID: 128631959

Citace (dle ČSN ISO 690):
WEIR, Alison. Šest tudorovských královen. Překlad Eva KŘÍSTKOVÁ. Druhé vydání v českém jazyce. Praha: BB/art, 2021. 463 stran.

Hodnocení: 4.5 / 5 (109 hlasů)


Anotace

 

Historický román z cyklu příběhů o manželkách anglického panovníka Jindřicha VIII. přibližuje osudy jeho čtvrté ženy Anny Klevské.Jindřich VIII. po smrti Anny Seymourové volí z politických důvodů sňatek s německou princeznou Annou Klevskou. Spojenectví s proreformační německou šlechtou má napomoci králi proti jeho římským a francouzským rivalům. Předsvatební jednání komplikuje fakt Annina předchozího zasnoubení, které je zrušeno a princezna Anna odplouvá v roce 1540 na svatbu do Anglie. Veze si sebou tajemství, jehož odhalení může mít nedozírné následky. I přes veškerou snahu být oddanou a milující manželkou nedokáže čelit nepřízni krále a jejich manželství je po několika měsících rozvedeno.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČR



Dostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)