Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2747094 obálek a 845224 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Parazitická mysl : jak infekční myšlenky zabíjejí zdravý rozumAutor: Gad Saad, Jan Zasadil
ISBN: 9788076110489
OKCZID: 128958672

Citace (dle ČSN ISO 690):
SAAD, Gad. Parazitická mysl: jak infekční myšlenky zabíjejí zdravý rozum. Překlad Jan ZASADIL. Vydání první. V Praze: Bourdon, 2023. 227 stran, 8 nečíslovaných stran.


Anotace

 

Autor v této knize upozorňuje na nebezpečné myšlenky - jeho slovy „myšlenkové patogeny“, které zabíjejí zdravý rozum a racionální debatu.Tyto myšlenky původem z akademického prostředí se podle něj šíří prostřednictvím tyranie politické korektnosti a vážně ohrožují naše nejzákladnější svobody. A to včetně svobody slova a myšlení. Podle profesora Saada čelí západní civilizace pravděpodobně největšímu nebezpečí ve svých dosavadních dějinách. Jak ale v této knize dokazuje, dogmata politické korektnosti jsou plná logických chyb. A společnost disponuje mocnými nástroji, s jejichž pomocí se může bránit. Pokud k tomu ovšem nalezne odvahu.

Zdroj anotace: NKPDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)