Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2920505 obálek a 884738 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Nevratné poškození : jak naše dcery propadají transgenderové mániiAutor: Abigail Shrier, Romana Hegedüsová
Rok: 2024
ISBN: 9788076111509
ISBN: 9788076111592
ISBN: 9788076111608
NKP-CNB: cnb003601961
OKCZID: 129256428

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Dospívající dívky stále častěji užívají testosteron, ničí si těla a vydávají se na nevratnou cestu ke změně pohlaví. Co stojí za tímto jevem, o kterém se podle některých aktivistů vůbec nesmí mluvit? Odpověď na tuto otázku se snaží nalézt Nevratné poškození – kniha, jejíž vydání provázely v mnoha zemích výhrůžky a protesty. Zatímco ještě donedávna byla takzvaná genderová dysforie (identifikace jedince s jiným než se svým biologickým pohlavím) vzácným fenoménem, který se týkal téměř výhradně chlapců, v posledních deseti letech se jako „transgender“ po celém světě identifikuje stále více dospívajících dívek. Americká novinářka Abigail Shrier se prostřednictvím šokujících statistik a příběhů ze skutečných rodin pokouší tento trend vysvětlit jako novodobou epidemii, která nemá nic společného se skutečnou genderovou dysforií, ale pramení zejména z křehkosti a pomíjivosti naší současné kultury. Autorka popisuje, jak „přiznání“ transgenderové orientace okamžitě zvyšuje společenský status dívek a jak je těžké vrátit se zpět, jakmile jednou udělají první krok k tranzici.  „Knihu doporučujeme rodičům, kteří se potřebují zorientovat v chaosu světa kolem svých dospívajících dětí, aby se pak dokázali vnitřně zpevnit a lépe rozpoznávali, co do jejich rodiny patří a co dovnitř nepustí.“


Dostupné zdroje

KNIHCENTRUM.cz
Československá bibliografická databáze
Palmknihy.cz


Komentáře

Anna (127.0.0...)
Pro každého rodiče dospívající dívky, perfektně zpracované, čerpající z výzkumů i rozhovorů. Pro každého rodiče, protože právě teď se světem šíří gender mánie, která dělá transsexuály z mladých dívek. (Neplést s reálnými transsexuály, kteří se odmalička cítí jako opačné pohlaví.) Zmanipulované dívky se, dobrovolně, snaží získat testosteron, chtějí si nechat uříznout prsa, mění si jména na mužská atd.Bohužel je to nevratné, až dostanou rozum, bude jim to líto, nelze to vrátit zpět. Jsou neplodné, mají trvalé změněný hlas atd. Rodiče mají šanci po přečtení knihy poznat, že se něco děje, protože příběhy jsou jako přes kopírák. Bohužel musím potvrdit. Kniha popisuje situaci v Americe, ale bohužel je to už i u nás v Čechách.
13.06.2024    Zdroj: Web obalkyknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)