Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2613254 obálek a 779528 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Druhá sestraAutor: Peter Mohlin
Rok: 2022
ISBN: 9788076251267
OKCZID: 128756187

Citace (dle ČSN ISO 690):
MOHLIN, Peter. Druhá sestra. Překlad Martin SEVERÝN. První vydání. Praha: Metafora, 2022. 383 stran.


Anotace

 

Druhý detektivní román sleduje další osudy bývalého agenta FBI, který se po vynuceném odchodu z aktivní služby ve Spojených státech vrací do rodného Švédska, kde se věnuje objasňování nevyřešených případů.Před znetvořeným obličejem Alicie Bjelkeové couvne každý, kdo jí pohlédne do tváře. Její geniální mozek sice stojí za průkopnickou internetovou seznamkou, záře reflektorů je však namířena na její spoluzakladatelku - Alicinu krásnou sestru Stellu. Tedy až do chvíle, než ji jednoho dne naleznou mrtvou. Alicia se ocitne až na samém okraji propasti a brzy je jasné, že další obětí se má stát ona sama. Případ dostane na starost bývalý agent FBI John Adderley, který žije pod novou identitou ve švédském Karlstadu. I tady ho ovšem dohánějí stíny minulosti a on zjišťuje, že jestli Švédsko okamžitě neopustí, nevyvázne živý. Okolnosti se ale mění ze dne na den a nakonec mu nezbývá, než se namísto útěku s minulostí jednou provždy vypořádat. Vyšetřování vraždy se tedy ukáže jako nečekaně vítaná příležitost. Má jedinečnou šanci konečně získat tolik vytouženou svobodu.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)