Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2677218 obálek a 811233 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Prokletí hrobky : příběh ženy, která jako první vstoupila do hrobky faraonaISBN: 9788076252363
OKCZID: 128855440

Citace (dle ČSN ISO 690):
PAUL, Gill. Prokletí hrobky: příběh ženy, která jako první vstoupila do hrobky faraona. Překlad Dina PODZIMKOVÁ. První vydání. Praha: Metafora, 2022. 349 stran.


Anotace

 

Román líčí příběh ženy, která byla součástí jednoho z nejvýznamnějších archeologických objevů 20. století a jako první vstoupila do hrobky faraona Tutanchamona.Lady Evelyn Herbertová, dcera lorda Carnarvona, se měla především výhodně vdát. Ona však toužila po něčem jiném. Opustila svět bálů a sňatků z rozumu a spolu s otcem se vydala do egyptské pouště v naději, že se stane archeoložkou a bude pracovat po boku Howarda Cartera. Ten sen se jí splnil. Egypt jí jednu lásku dal a o druhou ji připravil. První byl její budoucí muž, druhou milovaný otec. V roce 1922 tam prožila podle vlastních slov "nejskvělejší okamžik v životě", když jako první vstoupila do čerstvě objevené Tutanchamonovy hrobky. Její život však od onoho okamžiku nabral temnější směr. Série tragédií v jejím okolí, která následovala, ji nezlomila, dala ovšem vzniknout mýtu o faraonově kletbě, který ji v různých podobách provázel po celý život.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)