Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3160459 obálek a 951889 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Šabach, Petr
Rok: 2019
ISBN: 9788076370104
NKP-CNB: abd001-002298671
OKCZID: 128197725
Citace (dle ČSN ISO 690):
ŠABACH, Petr. Hovno hoří. Vydání třetí. V Praze: Paseka, 2019. 162 stran.
Hodnocení:
3.8 / 5
(3900 hlasů)
Cesta do Paříže a nepohodlný autobus plný povykujících dětí. Zatímco holky se rozplývají nad krásou plyšáka, dva obrýlení kluci vedle smrtelně vážně řeší otázku, jestli hovno hoří. Vesmíry oddělené úzkou uličkou. V základu Šabachových povídek stojí svět dětství a dospívání v časech, kdy se zdravilo „Čest práci, soudruhu“ a pionýři testovali svou odvahu napětím elektrického proudu. Vztahy mezi otci a syny, mezi muži a ženami i zarputilými starci, kteří se u piva hádají o to, kolik měří medvěd kodiak. Holčička tu pozorně sleduje svět mužů ze střechy domu a postupně upouští od myšlenky na změnu pohlaví a syn vojenského důstojníka páchá sabotáž na jeho nástěnku s týdenním rozpisem jídelníčku. Hovno hoří je souborem tří povídek poskládaných jako střípky nerozbitné plastové skleničky, kterou Šabachovi hrdinové pozvedají a připíjejí na zdraví. Kniha se stala předobrazem filmu Pelíšky.
Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz