Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3147233 obálek a 949778 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Jitka Holasová, Eliška Andělová
Rok: 2021
ISBN: 9788076502178
ISBN: 9788076504653
ISBN: 9788076504646
NKP-CNB: cnb003328141
OKCZID: 128571128
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
HOLASOVÁ, Jitka. Chyť bizona!. Ilustrace Eliška ANDĚLOVÁ. První vydání. Praha: Pointa, 2021. 99 stran.
Hodnocení:
4.8 / 5
(13 hlasů)
Příběh prvňáčka Samuela s obrovskou fantazií a jeho rodičů, kteří často pro samou práci a surfování na smartphonech zapomenou na přečtení pohádky a naslouchání jeden druhému.Samuelovi bude co nevidět sedm let a po prázdninách už půjde do druhé třídy. Ze všeho nejraději by se chtěl stát lovcem bizonů. Drobné obrázky bizonů a vtipné slovní hříčky ostatně provází čtenáře celým textem. Samík má také moc rád svou maminku, tatínka a borůvkovou marmeládu. Ale místo, aby si s ním rodiče večer četli, nebo si s ním hráli na americkou prérii, raději neustále něco vyhledávají ve svých chytrých telefonech. Nečekaný borůvkový třesk ve spojitosti s magickým zatměním Měsíce zapříčiní, že se rodičům oba smartphony rozbijí a nastává pro ně zvláštní čas, kdy se musí obejít bez nich. Tento nucený digitální detox nakonec nabere nádech dobrodružství a zábavy nejen pro Samíkovu rodinu, ale i pro rodiče jeho kamarádů ze třídy, s nimiž se vypraví na horskou chalupu ke světaznalému dědovi Bertovi.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze