Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2633367 obálek a 789872 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Matematika pro životAutor: Yates, Kit, Pechal, Marek a Albatros Media (firma)
Rok: 2021
ISBN: 9788076621121
NKP-CNB: cnb003319807
OKCZID: 128537395

Citace (dle ČSN ISO 690):
YATES, Kit. Matematika pro život. Překlad Marek PECHAL. Vydání první. Praha: Kniha Zlin, 2021. 318 stran. Tema, svazek 36.


Digitální objekty

Knihovna Akademie věd ČRAnotace

 

Podnázev z tiráže: sedm matematických principů, které formují náš život. Matematika je základem všeho, co děláme. Od způsobu, jakým komunikujeme, jak cestujeme a pracujeme až po způsob, jak odpočíváme. Autor poutavě osvětluje, jaké matematické principy formují naše každodenní životy, a zkoumá jejich mnohdy zásadní roli na příkladech skutečných událostí. Sledujeme nevinné oběti justičních omylů či softwarových chyb, pacienty zmrzačené vadnými geny nebo podnikatele zruinované nesprávnými algoritmy: to vše kvůli nepochopení matematiky. Kit Yates nám v této knize velmi srozumitelným způsobem ukáže, jak můžeme matematiku využít v náš prospěch. Jak nám matematika může změnit život k lepšímu, jak se vyvarovat omylů, jak zachraňovat životy nebo jak číst zprávy a odhalovat lži. Matematika je všude kolem nás, stačí se jen naučit jinak přemýšlet.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)