Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2555008 obálek a 742346 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

PentimentiAutor: Jitka Fialová
ISBN: 9788076660168
NKP-CNB: cnb003307645
OKCZID: 128536517

Citace (dle ČSN ISO 690):
FIALOVÁ, Jitka. Pentimenti. První vydání. Praha: Klika, 2021. 108 stran. Otevřeno.


Anotace

 

Samostatná knižní prvotina obsahuje poezii, která je inspirována pojmem, představujícím překrytí kresby další vrstvou malby a tím vlastně i zásadní narušení základního kompozičního plánu.Název sbírky si Jitka Fialová vypůjčila z výtvarného umění. Znamená změnu záměru, posun původní představy. Pojítko s básní se přímo nabízí. A obraz je slovo, slovo obrazem, laskavému a trpělivému vnímateli se krajina slov ráda pozotvírá. Roman Szpuk v doslovu mimo jiné říká: "Sbírka se vyvíjí od volného verše k verši vázanému, rytmickému, s rafinovanými asonancemi. Motivy se překrývají, symbol následuje přímé pojmenování, vážné tvrzení ulehčené pousmání... "poťouchlý datel na konci mlhy ťuká mi na šíji slunečný den..." V kontrastu básní autorka nabízí jednotlivá haiku. Přicházejí jako oddech, ostrůvky klidu.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)