Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2907389 obálek a 877850 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kleptokracie : jak špinavé peníze ovládají světAutor: Tom Burgis, Helena Hartlová
ISBN: 9788076891890
ISBN: 9788076891906
OKCZID: 129031136

Citace (dle ČSN ISO 690):
BURGIS, Tom. Kleptokracie: jak špinavé peníze ovládají svět. Překlad Helena HARTLOVÁ. První vydání. Brno: Jota, 2023. 454 stran.


Anotace

 

Šokující, pečlivě zpracované dílo literatury faktu, v němž oceňovaný investigativní novinář Tom Burgis odhaluje, jak globální kleptokracie korumpuje svět kolem nás. Jsou všude – zloději a jejich lidé. Mistři v utajování. Nashromáždili více peněz než většina zemí. Co však kradou ve skuteč­nosti, je moc. Dosud jsme se o jejich exis­tenci dozvídali pouze z toho, co nechávali za sebou – tělo v ohořelém audi, dělníci rozstřílení v kazašské poušti, zmanipu­lované volby v Zimbabwe, britský bankéř, který byl umlčen a zesměšněn, když se snažil odhalit pravdu o londýnské City.Tom Burgis proplétá čtyři příběhy odha­lující děsivou globální síť korupce. Potí­žista z Basingstoke, který narazí na ta­jemství jedné švýcarské banky, miliardář z bývalého Sovětského svazu budující si soukromé impérium, poctivý kanadský právník se záhadným klientem a brook­lynský podvodník pod ochranou CIA.Burgis předkládá obraz světa, z něhož jsme dosud znali jen střípky. Sleduje stopy špi­navých peněz, které zaplavují celosvětovou ekonomiku, pomáhají diktátorům a zamo­řují demokracii. Ale cesty vedoucí z Kremlu do Pekingu, z Harare do Rijádu a z Paříže do Bílého domu ukazují něco mnohem hro­zivějšího – zloději se spojují. A lidské ztrá­ty budou ohromné. Kniha roku podle týdeníku EconomistPozoruhodná kniha roku podle deníku Washington Post


Dostupné zdroje

eReading.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Palmknihy.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)