Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2389269 obálek a 595626 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Anatomie s topografií a klinickými aplikacemi - III. svazek

Rok: 2002
ISBN: 9788080630485
OKCZID: 110320350

Hodnocení: 4.4 / 5 (7 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Publikace určená medikům a všem zájemcům z řad lékařů a dalších zdravotníků se věnuje anatomii jak z hlediska systematického, tak topografického, a navíc se zřetelem k potřebám klinické medicíny. Další svazek třídílné publikace pojednává o neuroanatomii, smyslových ústrojích a kůži. Autoři se v knize nejprve věnují obecné neuroanatomii (funkční vlastnosti nervové buňky, nervové dráhy, vývoj a organizace nervového systému, poškození a regenerace, základní neuroanatomické a klinické zobrazovací metody), dále popisují jednak periferní nervový systém (nervy míšní a hlavové, autonomní, vegetativní nervový systém), jednak strukturu a dráhy centrálního nervového systému. Další oddíl pojednává systematicky i topograficky o jednotlivých smyslových ústrojích (čichové, chuťové, zrakové, statické a sluchové); kůži a kožnímu ústrojí je pak věnována samostatná část knihy.Na porozumění textu se významně podílejí schematizované obrázky, které dají čtenáři základní představu a přehled o studovaných partiích.

Zdroj anotace: Srovname.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.117...)