Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2893647 obálek a 874269 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Umění diplomacie: od Richelieua k pádu Berlínské zdi



Autor: Kissinger, Henry a Calda, Miloš
Rok: 1997
ISBN: 9788085190595
NKP-CNB: cnb000297598
OCLC Number: (OCoLC)84944938
OKCZID: 110274769
Vydání: 2., opr. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
KISSINGER, Henry. Umění diplomacie: od Richelieua k pádu Berlínské zdi. Překlad Miloš CALDA. 2., opr. vyd. Praha: Prostor, 1997, c1996. 946 s. Obzor, sv. 7.

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

V každém století se objevuje země, která má vnitřní sílu vytvořit takový mezinárodní systém, jenž odpovídá jejím hodnotám. Francie za kardinála Richelieua zavedla moderní přístup k mezinárodním vztahům. V 18.století postoje Velké Británie ovládly světovou diplomacii. Metternichovo Rakousko a Bismarckovo Německo utvářelo mezinárodní politiku v 19.století. Ve 20.století mezinárodní vztahy nejvýrazněji ovládly Spojené státy. Podstatou veškerého politického snažení USA byl a je názor, že světový pořádek musí být založen na demokracii, svobodném obchodě a mezinárodním právu. V období po rozpadu bipolárního světa Spojené státy nesmí tyto ideály opustit, neboť je přivedly k velikosti. Skutečným obsahem díla není shrnutí vývoje diplomacie, nýbrž snaha postihnout podstatu, ideové zázemí a vývoj amerických velmocenských praktik. Kissingerovo umění diplomacie si zdaleka nemůže činit nárok na nadčasovou platnost, jelikož svoji pozornost zaměřuje na dobově podmíněné mechanismy a prostředky zahraniční politiky Bílého domu. Zajímavá publikace však mnohé vypovídá o jednom z tvůrců zahraniční politiky Spojených států 70.let.

Zdroj anotace: Městská knihovna v Praze



Dostupné zdroje

Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)