Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2920505 obálek a 884738 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vládní orgán moderního státu: jeho původ, význam a vývoj v některých evropských zemíchAutor: Svatoň, Jan
Rok: 1997
ISBN: 9788085765892
NKP-CNB: cnb000282302
OCLC Number: (OCoLC)38455591
OKCZID: 110014280

Citace (dle ČSN ISO 690):
SVATOŇ, Jan. Vládní orgán moderního státu: jeho původ, význam a vývoj v některých evropských zemích. 1. vyd. Brno: Doplněk, 1997. 140 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )Anotace

 

Vláda náleží mezi nejvyšší kolektivní státní orgány. Problematika vládního orgánu představuje jedno z nejdůležitějších témat teorie a praxe moderního státu.Autor se soustředil na zpracování historických okolností vzniku a vývoje vlád v Evropě. V první řadě popisuje charakter anglické, později britské vlády, neboť původní anglický kabinet ovlivnil vývoj této instituce na celém evropském kontinentě. Ve druhé kapitole autor věnuje pozornost historii jednotlivých forem vlády v dalších evropských státech, především ve Francii, Belgii, Německu a některých severských zemích. Po historickém úvodu je další kapitola věnována významu vládních orgánů v moderní Evropě 20. století. Poslední kapitola je zaměřena všeobecně na charakter jednotlivých modelů vlád a popis jiných orgánů státní správy. Autor tímto nepovažuje studii za uzavřenou, nýbrž za základ dalšího studia problematiky jednoho z nejvyšších orgánů moderního státu.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)