Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2208572 obálek a 558279 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Nabarvené ptáče

Autor: Kosiński, Jerzy N., Jílovcová-Fieldová, Ivana
Rok: 1995
ISBN: 9788085794625
NKP-CNB: cnb000108860
OCLC Number: (OCoLC)36614075
OKCZID: 110464350

Citace (dle ČSN ISO 690):
KOSIŃSKI, Jerzy N. Nabarvené ptáče. Překlad Ivana JÍLOVCOVÁ-FIELDOVÁ. Vyd. 1. Praha: Argo, 1995. 215 s. AAA : edice anglo-amerických autorů, sv. 10.


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Autobiografický román líčí osud malého židovského chlapce, který sám prožil 2. světovou válku na zaostalém venkově kdesi v prostoru východního Polska či Ukrajiny. Osamělé dítě působilo jako vetřelec a ve vypjatém období aktuálního ohrožení bylo vystaveno všem myslitelným útokům primitivních venkovanů a hrůzné válečné poměry mělo zostřeno svou odlišností a samotou. Ve chvíli životního ohrožení se chlapec dostal mezi rudoarmejce a u nich se poprvé setkal s lidským zacházením a porozuměním. Poválečné setkání chlapce s rodiči pak nebylo vůbec snadné

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Můj antikvariát


Komentáře

Pokračování: Nejvíce ze všeho mě překvapila pasáž, kde vesničané podél kolejí nachází fotografie obětí odvážených do koncentračních táborů. Aniž by se zmohli na kousek jakékoliv emoce, pouze se zaobírají nemravnými poznámkami k mladým dívkám na snímcích. Tomu prostě skutečně nevěřím. Druhá věc, která mi na knize trochu vadila, byla její mozaikovitost. Jen jakési střihy událostí. Věřím, že tento nešvar může pramenit z toho, že (podle Kosinskeho) se nejedná o čistě autobiografickou linku, ale o příběhy získané od mnoha svědků tehdejší doby. Snaha tyto příběhy zastřešit pod příběh jednoho chlapce možná nebyla tou nejlepší. Místy jsem si říkala, že možná by všem těm příběhům více slušelo, kdyby byly koncipovány jako povídky.
11.12.2014    Zdroj: SKAT - Souborný katalog

Knihu jsem nedočetl a nemohu ji doporučit. Kniha není o válce, ale o povaze lidí. Uvedu názor, jehož nejsem autorem: nef7 22.06.2013 I když je kniha skvěle napsaná, jsou věci, kterým hluboko v sobě odmítám věřit. Ačkoliv se vůbec neopovažuji zpochybňovat hrůzy tehdejší válečné doby, zkrátka nevěřím tomu, že by vesnice od vesnice byla plná krutých vesničanů, kde bylo mučení, incesty nebo krutosti páchané ve víře, že je někdo upírem či démonem, na denním pořádku. Jsem ochotná věřit, že ukrývání Židů bylo obrovským rizikem pro celou vesnici a málokdo jej byl ochoten podstoupit. Tato neochota má však podle mě ještě hodně daleko k popsaným zvěrstvům a tyraniím. Z knihy musí každý nutně nabýt dojmu, že v této době žily pouze lidské zrůdy, a to jak na straně nacistů, tak na straně obyčejných lidí.
11.12.2014    Zdroj: SKAT - Souborný katalog

Asi nejdrsnější kniha, co jsem kdy četla. Tolik brutality, zla, nenávisti .... v zapadlých polských vesnicích v době II. svět. války. Velmi trefný název knihy "nabarvené ptáče". Příběh stojí za přečtení a zamyšlení.
08.08.2013    Zdroj: SKAT - Souborný katalog

Jedna z nejsilnějších knih o válce, kterou jsem četla. Hrůzy války viděné očima šesti až desetiletého chlapce.
06.05.2013    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.238.8...)