Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3143922 obálek a 948809 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Latina pro gymnázia

Autor: Pech, Jiří a Rak, Pavel
Rok: 1996
ISBN: 9788085927115
NKP-CNB: cnb000137176
OCLC Number: (OCoLC)36508673
OCLC Number: (ocolc)36508673
OKCZID: 110296464
Vydání: Vyd. 1.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
PECH, Jiří. Latina pro gymnázia. Ilustrace Pavel RAK. Vyd. 1. Praha: Leda, 1996. 471 s.

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné pouze v této knihovně)

Anotace

Zcela originálně koncipovaná učebnice je určena nejen pro školy a kursy, ale i pro samouky. Je rozvržena do tří dílů - první dva díly poskytují základy latinské mluvnice a slovní zásoby, třetí díl bude čítanka originálních latinských textů. Rozsáhlý studijní i procvičující materiál, graficky rozlišený na studijní minimum a rozšiřující výuku, umožňuje použití učebnice pro základní kurs latiny a zároveň pro náročnější typy výuky. Předností učebnice je i to, že prezentuje spojitost původních latinských slov s živými slovy, případně slovními spojeními v současné češtině. Text je oživen fotografiemi některých uměleckých děl a humoristickými ilustracemi Pavla Raka na téma starých řeckých bájí. Mluvnice prvního dílu učebnice obsahuje kompletní pravidelné skloňování, veškeré tvary slovesného prézentního kmene a základní prvky syntaxe, druhý díl dokončuje nauku o latinském slovese. Oba díly mají schvalovací doložku MŠMT ČR.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení