Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2517649 obálek a 723216 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Sudetské osudyRok: 2006
ISBN: 9788086125749
NKP-CNB: cnb001702037
OCLC Number: (OCoLC)85724672
OKCZID: 110078871
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
Sudetské osudy. 1. vyd. [Praha]: Antikomplex, 2006. 214 s.

Hodnocení: 4.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Autoři chápou pojem Sudet jako termín, který - podle jejich vlastních slov - ztělesňuje problém opuštěné krajiny českého pohraničí, odkud byli vyhnáni původní obyvatelé a kde došlo k rozsáhlé devastaci kultury a přírody. Z tohoto zorného úhlu sestavili text, který se skládá ze sednácti autobiografických vyprávění, jež dokumentují různorodost společnosti v Sudetech a nejednoduchost mnohých individuálních osudů. Text je rozdělen do tří tématických oddílů. První skupinu tvoří příběhy lidí, kteří se narodili ještě v předválečných Sudetech - jsou mezi nimi Němci, Češi i lidé ze smíšených rodin. Většina těch, kteří jsou v tomto oddílu dotazováni, si stále válku živě pamatuje (i dobu před ní a po ní). Prožívali ji velmi dramaticky a těžce. Na obou stranách zůstala hořkost a v několika případech i nevůle ke smíření. Druhou skupinu tvoří lidé, kteří do Sudet přišli po válce z jiných zemí a jejich pohled na Sudety se zásadně liší od předchozích příběhů. Třetí skupinu tvoří Češi, kteří do Sudet buď přišli z českého vnitrozemí nebo se zde už narodili. Ti nejmladší jsou ve většině případů nejvstřícnější ke snahám o navázání nových česko-německých kontaktů. Celá kniha je doplněna mnoha dokumentárními fotografiemi.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Komentáře

Otázka Sudet je stále aktuální
04.11.2011    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.238.180...)