Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2314527 obálek a 582833 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Zimní král, aneb, České dobrodružství Fridricha Falckého

Autor: Čechura, Jaroslav
Rok: 2004
ISBN: 9788086182797
NKP-CNB: cnb001315804
OCLC Number: (OCoLC)56779751
OKCZID: 110097238
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ČECHURA, Jaroslav. Zimní král, aneb, České dobrodružství Fridricha Falckého. Vyd. 1. Praha: Rybka, 2004. 380 s.

Hodnocení: 4.5 / 5 (2 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Národní digitální knihovna - DNNT - dostupné po registraci
Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Přední český historik, specialista na dějiny raného novověku v důkladně zpracované a zároveň neobyčejně čtivé monografii popisuje okolnosti i průběh nedlouhé vlády Fridricha Falckého a všechny události, které vedly od jeho nástupu na český trůn až po panický a vlastně tragický útěk z českého království po porážce na Bílé hoře. Autor líčí svého protagonistu jako celkem sympatického mladíka, jehož hlavní chybou byla váhavost, nerozhodnost a naprosté nepochopení českých poměrů i situace v českém království a zejména politiky českých stavů. Dobu jeho panování historik líčí jako dobrodružství - s ovšem tragickými důsledky pro zemi v otázce politické, náboženské i sociální. Průběh bitvy na Bílé hoře popisuje téměř hodinu za hodinou, takže před čtenářem naší doby vyvstává její plastický obraz s mnoha málo známými peripetiemi (stejně tak jako některé Fridrichovy počiny v době jeho vlády - např. průběh korunovace, vyplenění - očista - chrámu sv. Víta aj.). Spolu s tímto panovníkem vstupují do děje i ostatní důležité osoby - manželka královna Alžběta (z rodu Stuartovců), vojevůdci, generálové, zástupci českých stavů i osoby ze strany znepřátelených Habsburků. - Kniha je doplněna mnoha dobovými i pozdějšími vyobrazeními, soupisem pramenů a literatury k jednotlivým kapitolám; ke škodě věci chybí jmenný rejstřík.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.215.77...)
 
 
 

Seznam literatury