Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2906070 obálek a 876950 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mezi houfy lotrův se pustiti--: české cestopisy o Egyptě 15.-17. století



Autor: Storchová, Lucie
Rok: 2005
ISBN: 9788086277448
NKP-CNB: cnb001629454
OCLC Number: (OCoLC)63115817
OKCZID: 110020910

Citace (dle ČSN ISO 690):
Mezi houfy lotrův se pustiti--: české cestopisy o Egyptě 15.-17. století. Praha: Set out, 2005. viii, 447 s. Čeští cestovatelé v Orientě a Egyptě, díl 1.

Hodnocení: 4.3 / 5 (3 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

První svazek komentované antologie představuje první cesty českých středověkých a renesančních cestovatelů. V úvodu se zabývá filosofií cestování, interpretací světa jakožto harmonického, sdílením společného kulturního kódu, tradic, zvyků v dané společnosti. Středověký Evropan byl především poutníkem, jeho cesty směřovaly do Říma, Santiaga de Compostela, Jeruzaléma či obecně Svaté země. První cestou se vydal Martin Kabátník, kterého Jednota bratrská vyslala ke svatým místům, zanechal nám zprávu o pobytu v Konstantinopoli a na Blízkém východě, cíl jeho cesty byl hodnotový a ne geografický. Nový pohled zachycuje Harantův popis cesty do Svaté země, jehož zaujal také Egypt, a to nejen jako součást biblické tradice. Harantův cestopis poskytuje zcela nový pohled na Orient, jeho egyptské poznání představuje dvě tváře této země, kterou vnímá jako humanista, ale není dokonalým zdrojem věcných informací. Harantův cestopis ukazuje svět odlišné kulturní a náboženské orientace. Cestopis je komentován z hlediska egyptologie a orientalistiky na úrovni znalostí jeho doby. Latinské dopisy Bohuslava Hasištejnského z Lobkovic a Kryštofa Fictum, tvořící závěr svazku, jsou v češtině publikovány prvně.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)