Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2088449 obálek a 512994 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie

Rok: 2007
ISBN: 9788086277547
NKP-CNB: nkc20081797514
OCLC Number: 237069441
OKCZID: 110089031

Citace (dle ČSN ISO 690):
LANDGRÁFOVÁ, Renata. Písně Zlaté bohyně: staroegyptská milostná poezie. Praha: Set out, 2007. 199 s.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Staroegyptské milostné písně byly většinou napsány lidmi, kteří v ramessovském období pracovali na výzdobě královských hrobek. Svůj volný čas trávili také psaním a kreslením, jejichž důsledkem vznikl určitý druh neoficiálního umění, v němž právě intimní popěvky a melodie sehrály důležitou úlohu. Notace původní staroegyptské hudby se nedochovaly, takže základní představu o její povaze nám dnes alespoň částečně poskytnou nástroje, které se tehdy používaly: patří mezi ně především loutna, harfa, ale i píšťala, bubny a chřestítka. Základním tématem těchto kompozicí se pak stalo zachycení toužebného přání, stavu poblouznění, nemoci z lásky a dalších erotických a sexuálních vztahů, jež byly mnohdy kombinovány či zasazovány do okolní přírody. Tyto texty dále vypovídají i o silném sepětí starých Egypťanů se životem, jenž se odbýval především ve všedních a prostých rozměrech. Vypovídají o citových vazbách mezi lidmi, které přinášely i sporné a záporné jevy, často však přerostly v intenzivní a harmonický prožitek. Kniha je doplněna bohatým poznámkovým aparátem, jehož součástí je mimo jiné i studie o kontextu staroegyptských milostných písní.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (35.172.195...)