Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2103251 obálek a 520541 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Sborník scifi and fantasy povídek - kočas 2001

Rok: 2001
ISBN: 9788086428178
OKCZID: 110043184

Hodnocení: 3.4 / 5 (5 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

V této době byl Vilém z Landštejna nejvyšším purkrabím Českého království a za jeho úřadu se mnohé zlepšilo ve správě země, musel se ale potýkat s některými ze svých příbuzných, především s prchlivým Jindřichem z Hradce. Došlo tak k nevyhlášené válce růží - zlaté hradecké a červené rožmberské proti stříbrné landdštejnské. V nastalém sporu šlo Vilémovi především o čest a také o smír mezi Vítkovci a králem, pohněvaným jejich neustálými útoky na korunní majetky. Mladí protivníci opatrného Viléma - Jindřich z Hradce, Petr ze Šternberka a mladí Rožmberkové - prožívají období odvážných bitek a bujných lásek bez ohledu na nebezpečí, a na slova uvážlivého Viléma si vzpomenou až později, když i oni musejí čelit zradám a nepřízni osudu. I zde autorka vytvořila především věrohodný a barvitý portrét mocného šlechtice, který zasadila do působivého rámce historických událostí tohoto období.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (35.175.113...)