Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2091250 obálek a 514693 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Teorie morfické rezonance : nová věda o životě.

Autor: Sheldrake, Rupert A
Rok: 2002
ISBN: 9788086439037
NKP-CNB: array(0xca17af78)
OCLC Number: (OCoLC)53267875
OKCZID: 110084891


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Autor, britský biolog a filozof, předkládá v tomto svém stěžejním díle svou, dá se říci revoluční teorii ,morfické rezonance‘, podle níž jsou současné formy a chování tvorů (včetně lidí) ovlivněny jejich formami a chováním v minulosti, a to prostřednictvím tzv. ,morfogenetických polí‘ překonávajících prostor a čas. Sheldrake zpochybňuje mnohé ze současných vědeckých představ o životě a vědomí; s velkou vědeckou erudicí sobě vlastní analyzuje některé přírodní jevy a zákonitosti, které interpretuje velmi neortodoxním způsobem. Publikace: Teorie morfické rezonance (váz.) - Nová věda o životě - Rupert Sheldrake. Rupert Sheldrake. Nová věda o životě. Sheldrake zpochybňuje mnohé ze současných vědeckých představ o životě a vědomi, a nově interpretuje přírodní zákonitosti: „Příroda má paměť a to, o čem obvykle uvažujeme jako o přírodních zákonech, mohou být spíše zvyky." První vydáni knihy Teorie morfické rezonance vyvolalo veliký rozruch; vzbudilo pobouření konzervativní vědecké komunity a souhlas té neortodoxní. Následovaly živé diskuse v médiích, a výzkumnici navrhli pokusy ověřující Sheldrakeovu hypotézu, včetně ex "

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (18.206.12...)