Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3296880 obálek a 999169 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Daneš, Ladislav
Rok: 2005
ISBN: 9788086776040
NKP-CNB: cnb001638349
OCLC Number: (OCoLC)68811727
OKCZID: 110509930
Vydání: Vyd. 1.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
DANEŠ, Ladislav. Můj život s múzami, televizí a tak vůbec. Vyd. 1. Praha: Malá Skála, 2005, 230 s. ISBN 80-86776-04-2.
Hodnocení:
4.0 / 5
(2 hlasů)
Můj život s múzami, televizí a tak vůbec - Ladislav Daneš. Autor prožil dlouhý život, stál na prknech Intimního divadla v Praze, hrál v Souboru Jindřicha Honzla, v Armádním uměleckém divadle E.F. Buriana, působil v rozhlase a podstatnou část života strávil jako dokumentarista a reportér v Československé televizi. Během 60. let se spolu s J. Fairaizlem, J. Kantůrkem, M. Vostřákovou, K. Moučkovou, R. Honzovičem stal známou tváří obrazovky, zejména díky svým reportážím. S P. Podlahou také založil Zelený magazin, předchůdce Receptáře. Pro svůj postoj během okupace 1968 byl z televize vyloučen. Působil v Lyře Pragensis a k televizní práci se vrátil po Listopadu. Je to živá kniha, ve které v těsné blízkosti defilují postavy jako Jan Werich, Jiří Voskovec (v New Yorku), E.F. Burian, Jindřich Honzl, Vlasta Fabianová, Miloš Nedbal, ale také Shirley Temple Blacková.
Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz