Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2555252 obálek a 742471 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Letecká meteorologie: učebnice meteorologie pro piloty kvalifikace UL, GLD, PPL, CPL, ATPL a všechny ostatní, kteří potřebují odborné znalosti letecké meteorologieAutor: Dvořák, Petr
Rok: 2010
ISBN: 9788086808857
NKP-CNB: cnb002164155
OCLC Number: (OCoLC)730407057
OKCZID: 110770322

Citace (dle ČSN ISO 690):
DVOŘÁK, Petr. Letecká meteorologie: učebnice meteorologie pro piloty kvalifikace UL, GLD, PPL, CPL, ATPL a všechny ostatní, kteří potřebují odborné znalosti letecké meteorologie. Cheb: Svět křídel, 2010. 481 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Kniha Letecká meteorologie je ucelenou učebnicí, kterou uplatní piloti všech letadel, počínaje padákovými a závěsnými kluzáky, přes větroně, malá sportovní a soukromá letadla, až po letadla pro obchodní dopravu. Obsahuje popis obecné meteorologie, které dále rozvinuje do hlubších znalostí jednotlivých specifik pro létání podle VFR a IFR. Větší důraz byl pak kladen např. na popis počasí pro plachtění (v těchto partiích kniha navazuje a rozšiřuje v minulosti několikrát vydanou autorovu knihu Termika), na znalosti počasí pro dopravní piloty či na přípravu letců všech kvalifikací k pilotní zkoušce z meteorologie. Obsah a struktura této knihy odráží požadavky evropského předpisu JAR-FCL-1, kde jsou stanoveny mj. požadavky na znalosti pilotů z meteorologie. Publikace je bohatě ilustrována a vysvětluje veškeré meteorologické zákonitosti, které jsou pro letectví zapotřebí. Je to doposud nejobsáhlejší česká učebnice letecké meteorologie, o rozsahu téměř 500 stran.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

NK Praha
Knihy.ABZ.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)