Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2885700 obálek a 870160 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

U nás ve sklepě



Autor: Marek Vajchr
Rok: 2013
ISBN: 9788087037560
NKP-CNB: cnb002528389
OCLC Number: (OCoLC)870288286
OKCZID: 112568834

Citace (dle ČSN ISO 690):
VAJCHR, Marek. U nás ve sklepě: antologie poesie druhé generace undergroundu. Vyd. 1. Praha: Revolver Revue, 2013, 259 s. Revolver Revue, sv. 73. ISBN 978-80-87037-56-0.

Hodnocení: 4.2 / 5 (2 hlasů)


Anotace

 

Reprezentativní antologie z tvorby příslušníků druhé generace undergroundového hnutí, kteří vstupovali do umění prostřednictvím samizdatu.Rozsáhlá antologie, která nese v titulu název písně hudební skupiny Garáž, je příležitostí příbližit ukázky z literární tvorby autorů, kteří se pokoušeli poprvé vyjádřit své otevřené pocity a názory na rozhraní sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Protože demonstrativně odmítali považovat se za součást znormalizované kultury a jejich vyjádření se příliš vzdalovala od oficiální dobové ideologie, ztráceli pochopitelně publikační možnosti a nezbývalo jim nic jiného než šířit své práce samizdatem. Mezi výrazné představitele tohoto hnutí patřili především Filip Topol, Vít Kremlička, J. H. Krchovský a mnoho dalších. Nezastupitelnou úlohu v jejich životě sehrálo založení tehdy ilegálního časopisu Revolver Revue, jehož první číslo vyšlo roku 1985. Do okruhu této druhé undergroundové vlny se zapojili i mnozí generačně spříznění výtvarníci a fotografové (Gabriela Fárová, Ondřej Němec, Libor Krejcar), jejichž vystupovaní na veřejnosti bylo rovněž potlačováno. Do výboru jsou proto zařazeny i reprodukce jejich děl, které společně se zde otištěnými texty dávají ucelenou představu o neformálním uskupení, jež nehledělo "na to, co se smí a co nikoliv" a hledalo svou vlastní cestu k seberealizaci.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Zboží.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)