Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2210899 obálek a 558540 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Korupce jako parazit : návod, jak ji porazit

Autor: Ondřej Vondráček, Marek Havrda
Rok: 2013
ISBN: 9788087050002
NKP-CNB: cnb002541758
OCLC Number: (OCoLC)872341461
OKCZID: 112676548

Citace (dle ČSN ISO 690):
VONDRÁČEK, Ondřej a Marek HAVRDA. Korupce jako parazit: návod, jak ji porazit. 1. vyd. [Česko: s.n.], 2013. 125 s.

Hodnocení: 5.0 / 5 (2 hlasů)


Anotace

 

S korupcí se v poslední době doslova roztrhl pytel. Téměř není dne, aby média neinformovala o nové korupční kauze. Korupce v naší společnosti je hmatatelným a viditelným problémem. Společenskou reakcí na nebývalé rozmnožení korupce je boj proti korupci. I když protikorupční odpor občanů není bezmocný a bludný, jak se snaží někteří namluvit, v řadě případů je jeho výsledkem pouze mediální rozhořčení nad stavem společnosti, nikoli řešení problému korupce. Proto přichází tato kniha, která konkrétní řešení problému korupce nabízí. Vychází z přesvědčení, že nejúčinnější způsobem jak odstranit korupci, je předcházet jejímu vzniku - nejlepší je, když ke korupci vůbec nedojde. Předcházet korupci znamená snižovat korupční příležitosti. Lépe zjistíme, kdo z pokladničky vybral více peněz, než měl, když o všech výběrech budou existovat přesné záznamy potvrzené pokladníkem, než když si každý kdykoliv vezme, kolik právě potřebuje. Snižovat korupční příležitosti lze dvojím způsobem: přijímáním preventivních systémových opatření a aktivním kontrolním občanským přístupem. První část knihy vysvětluje, co je korupce a kde se vzala. Zároveň se snaží představit kontext, v jakém se korupce odehrává. Na projevy korupce v klíčových oblastech veřejného života nabízí druhá část jedenadvacet konkrétních řešení, jak korupčním příležitostem předcházet nebo je alespoň omezit. Třetí část přináší praktický návod, jak může každý občan aktivním přístupem učinit něco proti korupci, aniž by musel opustit pohodlí svého obývacího pokoje.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Srovname.cz


Komentáře

Srovname.cz
Sice malá knížečka, ale o velkých věcech, co se tady dějí. Snad se „noví politici“ inspirují navrženými řešeními…doufám, že horší už to být nemůže.
22.02.2014    Zdroj: Srovname.cz

Srovname.cz
Kniha nabízí možná řešení, jak s mírou korupce „ bojovat“. Konkrétně, demokraticky a nepopulisticky – ne humpolácky ve stylu Tomia Okamury. Po přečtení podněcuje k hlubšímu zamyšlení. Určitě si ji kupte.
21.02.2014    Zdroj: Srovname.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.89.87...)