Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1908250 obálek a 477793 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

To je Londýn

Rok: 2013
ISBN: 9788087060735
NKP-CNB: cnb002499755
OCLC Number: (OCoLC)862713379
OKCZID: 112315144
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ŠAŠEK, Miroslav a HORVÁTH, Juraj, ed. To je Londýn. 1. vyd. Praha: Baobab, 2013. 59 s. To je--.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 5.0 / 5 (6 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Další vydání
Anotace

 

To je Londýn Druhý díl ze série ilustrovaných průvodců Miroslava Šaška po světových metropolích nás zavede do Londýna: obrovské britské metropole, která už za dob římské říše byla tržištěm plným obchodů a obchodníků. Dnes je spíš tepajícím centrem bank a byznysmenů a obrovského množství lidí mnoha národností. Procházka po Londýně s Miroslavem Šaškem baví i dnes: upjaté tváře obchodníků ze City, pouliční performeři bavící lidi ve frontě, taxíky, autobusy, gardisté, řečníci v Hyde Parku, pohled do expozic muzeí a na stavby Christophera Wrena a lidé – v sukních i kalhotách, s parukou i v klobouku s chocholem, váleční vysloužilci, mlékaři, metaři, prodavači, strážníci, turisté… Město, které je stále v pohybu a zároveň je královsky pevné. A jak ho s úsměvem shrnul Miroslav Šašek? „A na úplný konec obrázkové knížky o Londýně se ještě musíme zmínit o jednom věrném příteli – o deštníku.“ Londýn se jistě proměnil, ale protože Miroslav Šašek dokázal v každém městě vyhmátnout jeho skutečné srdce, je jeho průvodce stále k užitku a je v něm spoustu drobných, zábavných informací, které se na internetu v záplavě informací ztratí. Ne nadarmo anglickou verzi „This is London“ vystavují v každém londýnském knihkupectví jako „British Classics“. A ne nadarmo bylo prvním Šaškovým vydavatelem londýnské nakladatelství.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Srovname.cz 220.00 Kč
Zboží.cz 197.00 Kč
Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.210.158...)