Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2446603 obálek a 684086 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Aféry a kauzy Lídy Baarové

Rok: 2011
ISBN: 9788087090497
NKP-CNB: cnb002256512
OCLC Number: (OCoLC)776507951
OKCZID: 111123799

Citace (dle ČSN ISO 690):
ŽITNÝ, Radek. Aféry a kauzy Lídy Baarové: dosud nepublikovaná fakta o životě české herečky. 1. vyd. Praha: BVD, 2011, 323 s. ISBN 978-80-87090-49-7.

Hodnocení: 4.0 / 5 (3 hlasů)


Anotace

 

Lída Baarová byla nejen krásnou a úspěšnou hvězdou českého a evropského filmu, ale i člověkem plným paradoxů. Na své pozemské pouti zažila mnohé. Od vrcholného obdivu až po naprosté zatracení. Právě proto poutá stále pozornost historiků i čtenářů. Autor, odbornou kritikou mnoha ceněných knih literatury faktu (naposledy Protektorátní rozhlasový skeč), Radek Žitný i tentokrát ve své nové knize AFÉRY A KAUZY LÍDY BAAROVÉ vědomě rezignoval na rovinu populárního příběhu, ale život a osudy této herečky podrobuje analýze prostřednictvím více než tří set autentických dokumentů. Není a ani nechce být soudcem. Ostatně, jak zjistíme z mnoha citovaných protokolů, Lída Baarová zaplatila za své životní peripetie nemalou cenu. Po několika knihách, které se více či méně soustřeďovaly na vztah Baarové a Goebbelse, se tak českému čtenáři dostává do rukou publikace, která mapuje její život od útlého dětství až po poslední roky života v salcburském exilu. Zvláštní pozornost pak autor věnuje poválečnému vyšetřování – na základě autentických dokumentů, které se dostávají na veřejnost vůbec poprvé!

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
NK Praha
Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Komentáře

Četl jsem knihu od Stanislava Motla o Lídě Baarové- ta se čte moc hezky. Tato kniha je rovněž výborná, ale čte se hůře-je spíše určena těm, kdo se zajímají o faktografické údaje, jsou zde zápisy z výslechů, články z dobových novin apod. Je tam hodně zápisů výslechů apod., což není tak čtivé. Ale kniha je výborná a udivuje mě věk autora. Je moc šikovný, nadaný.....
25.12.2012    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat komentář a hodnocení

Od: (34.231.243...)