Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2197353 obálek a 553383 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Člověk mezi rozprostraněností a krajinou

Rok: 2008
ISBN: 9788087258040
NKP-CNB: cnb001849935
OCLC Number: (OCoLC)320407911
OKCZID: 110167930

Citace (dle ČSN ISO 690):
NOVOTNÝ, Jaroslav, ed. Člověk mezi rozprostraněností a krajinou: studie k rozmanitosti chápání prostoru. Vyd. 1. Praha: Togga, 2008. 200 s. Vita intellectiva.


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Oproti reduktivnim snaham matematizovaneho pojimani prostoru se v teto publikaci predklada pokus o predestreni vysece rozmanitosti zkusenosti a chapani prostoru napric ruznymi obory. Vychodiskem je konfrontace Descartesova pojeti prostoru jako pouhe rozprostranenosti teles s Heideggerovou mnohem bohatsi tematizaci prostorovosti lidske existence a prostorove konstituce vazby cloveka a sveta. Jako klicove se pritom ukazuje napr. sepjeti prostorovosti s reci, skrze niz se ustavuje zabydlovani sveta clovekem. Dalsi perspektivy pak vice ci mene navazuji na klicove motivy vychozi filosoficke konfrontace. Dotykaji se teorie architektury, tematizuji nektere prvky zkusenosti vlastni telesnosti, pojednavaji ruzne aspekty prostorovosti v literarnim a vytvarnem dile. Publikace nemuze byt vycerpavajicim systematickym prehledem nesmirne siroke otazky konstituce prostoru, nicmene muze byt vhodnym prispevkem k mezioborove diskusi o teto problematice. Autori prispevku:Jaroslav Novotny (ed.), dale Ladislav Benyovszky, Jakub Ceska, Josef Fulka, Martin Leskovjan, Ales Novak, Jaroslav Novotny, Marie Petova, Tatana Petrickova, Ales Svoboda, Ondrej Vasa, Matej Velek, Richard Zika

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
NK Praha
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (34.234.223...)