Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2700581 obálek a 825713 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Adiós, ŠpanělskoAutor: Reinerová Lenka
Rok: 2012
ISBN: 9788087260258
NKP-CNB: cnb002434394
OCLC Number: (OCoLC)829661906
OKCZID: 111696847
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
REINEROVÁ, Lenka. Adiós, Španělsko. 1. vyd. Autorka úvodu Hana BORTLOVÁ. V Praze: Labyrint, 2012. 112 s.

Hodnocení: 4.0 / 5 (4 hlasů)


Anotace

 

Námět pro tento text čerpala Lenka Reinerová ze skutečných zážitků interbrigadistů, kteří ve třicátých letech minulého století opustili dosavadní způsob života a osobně se účastnili občanské války ve Španělsku. Zároveň autorka v této novele neustále zkoumá důvody, proč tito bojovníci odjeli riskovat svou existenci do vzdálené země, proč nezůstali lhostejní vůči osudům neznámých lidí a v mnoha případech byli dokonce dobrovolně rozhodnuti přinést ve jménu ideálů a nadějí nejvyšší oběti. Podobné otázky si klade i ústřední postava tohoto příběhu, kterou je zpočátku nerozhodný a váhavý, navíc i citově nevyrovnaný mladík Heinl s nepříliš ujasněnou představou o své budoucnosti. Později si však uvědomuje, že ve chvíli, kdy nastupuje zlo, které se může rozšířit po celém kontinentu a tím zasáhne i jeho rodnou zemi, je třeba mu čelit a postavit se proti němu všemi dostupnými prostředky. Kniha je doplněna komentovanými ukázkami ze španělského deníku autorčina manžela, lékaře Theodora Balka a zasvěcenou závěrečnou studií, zabývající se působením československých občanů v tomto krvavém konfliktu.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Komentáře

Zajímavé, nepříliš obvyklé téma.
04.02.2014    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)