Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2122201 obálek a 525237 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Myšlení, rychlé a pomalé

Autor: Daniel Kahneman
Rok: 2012
ISBN: 9788087270424
NKP-CNB: cnb002416741
OCLC Number: (OCoLC)827260957
OKCZID: 111664340

Citace (dle ČSN ISO 690):
KAHNEMAN, Daniel. Myšlení: rychlé a pomalé. Vyd. 1. V Brně: Jan Melvil, 2012. 542 s. Pod povrchem.
Zdroj:

Hodnocení: 4.5 / 5 (46 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovnaAnotace

 

„Je to přelomová kniha v oboru sociálního myšlení, patří do stejné ligy jako Bohatství národů Adama Smithe nebo Výklad snů Sigmunda Freuda.“ – NASSIM NICHOLAS TALEB, autor knihy Černá labuťDANIEL KAHNEMAN, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, patří k nejvýznamnějším současným psychologům. Jeho myšlenky měly zásadní a široce uznávaný vliv na ekonomii, lékařství nebo politiku, ale až nyní shrnul desítky let svých výzkumů do jediné knihy.Ve svém díle nás Kahneman zavádí na průkopnickou cestu po naší mysli a vysvětluje dva systémy, které určují způsob, jak uvažujeme a jak se rozhodujeme. Systém 1 je rychlý, intuitivní a emocionální. Systém 2 je pomalejší, rozvážnější a logičtější.Kahneman odhaluje mimořádné schopnosti, ale také chyby a zkreslení rychlého myšlení a popisuje například:• všudypřítomný vliv intuitivních dojmů na naše myšlenky a volby,• roli optimismu při zakládání nových podniků,• význam správně formulovaných rizik v práci i doma,• obtížnost předvídání toho, co nás učiní šťastnými v budoucnu,• iluzi znalectví.Každý z těchto jevů lze pochopit, pouze když víte, jak tyto dva systémy ve své vzájemné spolupráci utvářejí naše úsudky a rozhodnutí.Autor čtenáře zapojuje do živého rozhovoru o tom, jak přemýšlíme, a přitom nám odhaluje, kdy můžeme a kdy nemůžeme věřit své intuici a jak lze čerpat z přínosů pomalého myšlení. Nabízí praktické a poučné poznatky o tom, jak vznikají naše rozhodnutí v pracovním i osobním životě – a jak se můžeme pomocí různých metod ochránit před mentálními pastmi, které nás často dostávají do potíží.„Převratná intelektuální událost... Kahnemanova a Tverského práce je zlomovým milník em ve způsobu, jakým jako lidé nahlížíme sami sebe.“– The New York Times

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
eReading.cz
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (34.204.202...)