Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2460432 obálek a 691227 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hledám kterousi věc - Jan Dadák

ISBN: 9788087422083
OKCZID: 111691901

Citace (dle ČSN ISO 690):
DADÁK, Jan. (Hledám kterousi věc). 1. vydání. Brno: Vetus Via, 2012. 69 stran. Želetavka, 47. svazek.

Hodnocení: 4.5 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Podle doslovu Milana Kozelky čerpá autor motivy pochmurného světa především z důvěrně poznaného olomouckého prostředí, jehož atmosféra a nálada se výrazně odráží ve verších tohoto souboru. Od prvních strof je zřetelně cítít snaha podat v civilním a kritickém tónu běžnou, na některé detaily však bohatou informaci o stavu hanácké metropole a jeho okolí. Hned v úvodu Dadák třeba upozorňuje na rušivé elementy, mezi něž řadí chlapce, kteří každý večer buší o zem kopacím míčem nebo rumplují na plechové bubínky, jindy zase postihuje odcizení v mezilidských vztazích, jež je zde podáno i formou hovorově načrtnutých dialogů. Jeho zpráva je tak jakýmsi pochmurným kaleidoskopem, v němž převažují hlavně hořkost a pochybnosti.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Zboží.cz
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (34.207.247...)