Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2678521 obálek a 812843 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Čhávata z manéže : s romským rodinným cirkusem Amerikou třicátých letISBN: 9788087780343
OKCZID: 128935006

Citace (dle ČSN ISO 690):
STEELE, Gary G. Čhávata z manéže: s romským rodinným cirkusem Amerikou třicátých let. Překlad Karolína RYVOLOVÁ. Praha: Kher, 2022. 427 stran.


Anotace

 

Autobiografický román, v němž autor, potomek romské cirkusácké rodiny, líčí dramatický život svých prapředků v USA zejména v době hospodářské krize ve třicátých letech 20. století.Coby příslušník romské cirkusácké rodiny Gary G. Steele ví o životě v manéži své. Chápe, jaký význam mají solidarita, soudržnost, obětavost, úcta k lidem i zvířatům a humor pro přežití kočovné společnosti. Vnímá je nicméně jako univerzální hodnoty. Schopnost své rodiny projít těžkými časy se vztyčenou hlavou představuje jako inspiraci pro současnou dobu, která nás nejen kvůli válce na Ukrajině zbavuje pocitu automatických jistot a bezpečí. Za neustálého harcování do další štace po hrbolatých silničkách poznává čtenář éru třicátých let v Americe nikoli z pohledu bankéřů a burzovních čísel, ale perspektivou lidí, kteří břemeno ekonomického kolapsu museli nést na svých bedrech.

Zdroj anotace: NKPPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)