Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875565 obálek a 866082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Domain Name System : principy fungování DNS a praktické otázky spojené s jeho fungovánímAutor: Pavel Satrapa, Ondřej Filip
Rok: 2023
ISBN: 9788088168713
NKP-CNB: cnb003565588
OKCZID: 129191342

Citace (dle ČSN ISO 690):
SATRAPA, Pavel. Domain Name System: principy fungování DNS a praktické otázky spojené s jeho fungováním. 1. vydání. Praha: CZ.NIC, z.s.p.o., 2023. 600 stran. CZ.NIC, 30.


Anotace

 

DNS je Popelkou Internetu. Drží se v pozadí, nikdo o něm moc neví, ale odvede tolik práce, že bez něj by síť nedokázala fungovat tak, jak ji známe. V naší knize je podrobně rozebereme od základních principů až po náročnější partie. Velkou pozornost věnujeme bezpečnosti, a to jak z pohledu poskytovaných dat, tak z hlediska přenosových protokolů. Je rozhodně o čem psát, protože z jednoduchých principů vyrostlo DNS do komplexního, rozsáhlého a mnohostranně využívaného systému, ostatně stejně jako celý Internet. V knize najdete úplný přehled všech existujících typů zdrojových záznamů, do nichž jsou ukládána data. Orientačně také popisujeme vybrané implementace a jejich používání.


Dostupné zdroje

eReading.cz
TeamLibrary.cz
KNIHCENTRUM.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)