Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2892028 obálek a 873434 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Tichý, Zrzavý, Lhoták, Born a František DvořákAutor: Václav Chochola, Jan Dvořák
ISBN: 9788088217107
OKCZID: 128726690

Citace (dle ČSN ISO 690):
Tichý, Zrzavý, Lhoták, Born a František Dvořák. První vydání. [Praha]: Pražská scéna, 2021. 254 stran.


Anotace

 

Vzpomínková knížka dokumentuje vztah kunsthistorika Františka Dvořáka ke čtyřem osobnostem českého výtvarného umění (k F. Tichému, J. Zrzavému, K. Lhotákovi a A. Bornovi). Textová část je doplněna dobovými fotografiemi Václava Chocholy.Vedle textů o díle jmenovaných umělců přináší kniha také příspěvky autorových přátel a kolegů (Jiří T. Kotalík, Rostislav Švácha, Blanka Stehlíková, Petr Ladman, Václav Prošek, Petr Volf, Tomáš Mazal a Jiří Slíva) a v závěru soupisy novoročenek, exlibris a příležitostných tisků, které pro Františka Dvořáka od 50. let do roku 2015 vytvořilo několik desítek výtvarníků.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)