Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2702167 obálek a 826726 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Proč chodíme : proč je to pro nás důležité, proč bychom měli chodit víceAutor: S. M. (Shane M.) O'Mara, Dagmar Maillot Moravcová
ISBN: 9788088407805
OKCZID: 128930101

Citace (dle ČSN ISO 690):
O'MARA, S. M. Proč chodíme: proč je to pro nás důležité, proč bychom měli chodit více. Překlad Dagmar MAILLOT MORAVCOVÁ. První vydání. Praha: Audiolibrix, 2022. 224 stran.


Anotace

 

Chvalozpěv na chůzi, mechanické kouzlo, které je základem našeho lidství. Vzpřímená chůze po dvou je jedinečnou lidskou dovedností. Umožnila nám migrovat z Afriky a rozšířit se až na Aljašku a do Austrálie.Neurovědec Shane O'Mara nás vyzývá, abychom obdivovali výhody, které chůze přináší našemu tělu a mozku. Od evolučních kořenů chůze, které lze vysledovat miliony let zpět až k formám života na dně oceánu, až po nové poznatky z nejmodernějších výzkumů, odhaluje, jak nám mozek a nervový systém dávají schopnost udržet rovnováhu, proplétat se přeplněným městem a řídit náš „vnitřní GPS“ systém. Chůze zase podněcuje naši představivost a zlepšuje náladu.

Zdroj anotace: NKPPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)