Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2908541 obálek a 878499 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

One percenter: legenda o motorkářích mimo zákon



Autor: Nichols, Dave a Peterson, Kim
Rok: 2010
ISBN: 9788090395794
NKP-CNB: cnb002097453
OCLC Number: (OCoLC)641521760
OKCZID: 110568282

Citace (dle ČSN ISO 690):
NICHOLS, Dave. One percenter: legenda o motorkářích mimo zákon. [Žďár nad Sázavou: Sowulo Press], c2010. 271 s.

Hodnocení: 3.1 / 5 (9 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

Dave Nichols "One Percenter"Kniha One Percenter popisuje a dokumentuje vznik fenoménu motorkářů a motorkářských klubů. Kořeny tohoto jevu sahají do let po 2. světové válce, kdy veteráni začali zakládat první motocyklové kluby až do současné rozmanité podoby. Jeden z důvodů vzniku tohoto fenoménu lze nalézt v neschopnosti nebo neochotě vrátit se po válečných zážitcích k "normálnímu" životu. Odpor většinové veřejnosti k těmto novotám (porušování zákonů, násilí, alkohol,..) donutil samostatně nebo relativně volně žijící motocyklové jednotlivce nebo skupiny vytvářet uzavřené skupiny. Tento trend dovedl část motorkářů sdružených v klubech dost daleko za hranu zákona. Historie těchto klubů v šedesátých a sedmdesátých letech je plná kriminálních činů výtržnictvím a opilstvím počínaje a těžkými zločiny konče. Byly doby kdy "slušný" člověk nemohl na motorku sednout ať z důvodu odsouzení ze strany veřejnosti nebo šikany, v lepším případě, ze strany "opravdových" motorkářů. Současná doba přináší velkou diferenciaci mezi jednotlivými druhy motorkářů. V současné době jeden pól tvoří skupiny stojící jednoznačně za hranou zákona. Obchodují s drogami, zbraněmi a jsou postrachem pro svoje blízké i široké okolí.Druhým pólem jsou jednotlivci, kteří milují jízdu na motocyklu jako relaxaci a zábavu a vyrážejí na svých strojích třeba jen o víkendu a to ještě jen za bezchybného počasí.V této souvisloti je velice zajímavá kniha, která vyšla v roce 2012 v nakladatelství Grada. Jedná se o knihu "Lída Horská - Deník motocyklistky 1926". Bylo by možné považovat historii v těchto pamětech, neboť se jedná o deníkové záznamy naší první motocyklistky, za zárodek motocyklové subkultury v českých zemích. A kam by se motorkářské hnutí vyvvíjelo, kdyby jeho život nebyl přerušen okupací, 2. světovou válkou a rokem 1948. V životě každého člověka přijde jednou chvíle, kdy se musí rozhodnout, jestli zůstane konformní nebo se vzbouří. Devětadevadesát procent z nás přijme pravidla, určená společností. Ze zbytku se stanou psanci. A pro toto jedno procento, které si určuje vlastní pravidla a vyznává vlastní hodnoty a svébytnou estetiku, nabízí motocyklová komunita často svatyni. Motocyklisté byli vždy do jisté míry psanci, už jen proto, že si vybrali tak nápadný a nebezpečný sport. Tihle „jednoprocentní“ si ale být psancem zvolili pro 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Legenda o motorkářích-psancích vypráví kromě svobody a žití naplno i příběh rebelství bez příčiny. Jedná se o záznam skutečných životů bouřliváků na mašinách, počínaje nejranějšími dny motorkářské subkultury, kdy veteráni druhé světové začali zakládat motocyklové kluby, po současnost.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Zboží.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)