Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2102588 obálek a 520112 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Stavitelé katedrál 3 - Úsvit renesance

Rok: 2010
ISBN: 9788090429826
NKP-CNB: cnb002120890
OCLC Number: (OCoLC)693927032
OKCZID: 110690071

Citace (dle ČSN ISO 690):
Úsvit renesance: dvorské umění císaře Fridricha II., Bamberský a Magdeburský jezdec. Praha: Ars Auro Prior, 2010. 463 s. Stavitelé katedrál, sv. 3.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Výklad se soustřeďuje na architektonické památky, které vzdělaný panovník rozsáhlých kulturních a uměleckých zájmů zbudoval především na svých jihoitalských državách. Přináší detailní popis a rozbor klíčových staveb (torzo brány Friedricha II. v Capui a hrad Castel del Monte v Apulii). Zabývá se rovněž fragmentem monumentální jezdecké sochy z Castel del Monte a ohlasy štaufského umění ve střední Evropě (jedinečné plastiky tzv. Bamberského a Magdeburského jezdce). Zkoumá kořeny a zdroje dvorského umění Friedricha II. (antické tradice, sicilské normanské a italské umění vrcholného středověku) a připomíná též zajímavé souvislosti se střední Evropou (císařská falc v Chebu). Ústřední text Petera Kováče doplňují dílčí studie zahraničních badatelů, které se zaměřují na zajímavé aspekty a kontexty kultury Friedrichova dvora. Publikace obsahuje rozsáhlou fotografickou dokumentaci.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Můj antikvariát
Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.214.224...)