Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2894072 obálek a 874508 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Distanční vzdělávání pro učitele



Autor: Michal Černý, Dagmar Chytková, Pavlína Mazáčová, Gabriela Šimková
Rok: 2015
ISBN: 9788090548077
NKP-CNB: cnb002719718
OCLC Number: (OCoLC)920663157
OKCZID: 119541798
Vydání: 1. vydání

Dostupné také jako: pdf  


Citace (dle ČSN ISO 690):
ČERNÝ, Michal. Distanční vzdělávání pro učitele. 1. vydání. Brno: Flow, 2015. 176 stran.


Anotace

 

Kniha Distanční vzdělávání pro učitele mapuje a popisuje principy vzdělávání, jehož základní charakteristikou je absence kontaktu žáka s učitelem. Je průvodcem, který v pěti hlavních kapitolách popisuje trendy, současný stav i budoucí vize distančního vzdělávání. První kapitola knihy představuje myšlenkové rámce a didaktické přístupy, ze kterých autoři publikace vychází. Největší důraz je přitom kladen na principy konstruktivismus a konektivismus v distančním vzdělávání a popis konkrétních projevů obou přístupů ve výuce. Druhá kapitola nahlíží na distanční vzdělávání jako na svébytný způsob výuky a zevrubně jej popisuje, včetně historie a predikce trendů. Podrobně jsou popsány faktory, které určují samotnou kvalitu distančního vzdělávání, ať se jedná o časové hledisko, poskytování zpětné vazby či bezpečnost. Tomu, jakých forem může distanční vzdělávání nabývat, je věnována třetí kapitola. Přes popis e-learningových kurzů představuje i další formy distančního vzdělávání – webináře, MOOC (masive open online courses) či virtuální světy. Didaktice přípravy jednotlivých výukových objektů (interaktivní osnovy, testy, úkoly, videa aj.) je věnována obsáhla čtvrtá kapitola, která uvádí mnohé příklady, dokládající důležitost správné a promyšlené přípravy materiálů, s nimiž se bude student v procesu distančního vzdělávání setkávat. Závěrečná kapitola přináší pohledy na možné způsoby získávání zpětné vazby o kvalitě a efektivitě vzdělávání a upozorňuje na potřebnost provádění odborné a kontinuální evaluační činnosti, ukazující smysl distanční výuky.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Nakladatelství Masarykovy univerzity
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)