Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2680075 obálek a 813381 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Na obranu nerůstuAutor: Giorgos Kallis, Eva Fraňková, Věra Fialová
ISBN: 9788090824782
OKCZID: 128897730

Citace (dle ČSN ISO 690):
KALLIS, Giorgos. Na obranu nerůstu. Překlad Eva FRAŇKOVÁ, překlad Věra FIALOVÁ. V Praze: Neklid, 2022. 439 stran.


Anotace

 

Jeden z předních myslitelů nerůstového hnutí, přináší v této knize jeho přístupnou, inspirativní a promyšlenou obhajobu.Jednotlivé kapitoly tvoří výběr z autorových esejí, novinových článků, blogových příspěvků a „minifestů“, které zahrnují širokou škálu témat - od zeleného růstu a dějin ekonomie, přes ekonomickou krizi, až po science fiction a hollywoodské filmy. Texty obsahují také debaty a výměny názorů mezi Kallisem a nerůstovými kritiky. Kniha Na obranu nerůstu tak slouží nejen jako skvělý úvod pro všechny, kdo jsou na nerůst zvědaví a hledají systémovou alternativu vůči stávajícímu neudržitelnému společenskému uspořádání. Přináší také intelektuálně podnětné konverzace pro již poučenější čtenáře a čtenářky, kteří se chtějí dozvědět víc - ať už se nachází na straně zastánců či spíše kritiků nerůstových myšlenek.

Zdroj anotace: NKPPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)