Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2920505 obálek a 884738 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Francouzské příběhy a humoreskyAutor: Pavel Adler, Stanislava Prymusová
ISBN: 9788090909403
NKP-CNB: cnb003607638
OKCZID: 129268746


Anotace

 

Autobiografické příběhy milovníka Francie, které se mu přihodily během třiceti let cestování do této země.Autor v knize představuje dvacet osm příběhů, které osobně prožil v průběhu mnoha let již od roku 1990. Část příběhů se odehrává v Paříži, jiné se udály na různých místech po celé Francii. Dotýkají se francouzské kultury, gastronomie i běžného života místních lidí. Autor čerpal i z rozhovorů v parcích, na ulici či v restauracích francouzské vysoké kuchyně. Důležitým motivem jsou též degustace vín ve významných "chauteaux", stejně jako v malých, náhodně objevených rodinných vinařstvích. Rozmanitost prostředí, příběhů i setkání souvisí s průvodcovskou profesí a umožňuje Francii představit v celé její bohaté pestrosti. Ať už bude čtenář číst příběhy podle zájmu na přeskáčku, nebo jako souvislý zdroj francouzské atmosféry, specifické doby a cestovatelského humoru, dostane se mu snad dobré nálady a možná i chuti Francii co nejdříve navštívit.

Zdroj anotace: NK ČRPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)