Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150393 obálek a 950589 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Heller, Joseph a Žantovský, Michael
Rok: 1983
NKP-CNB: cnb000007783
OCLC Number: (OCoLC)84046243
OCLC Number: (ocolc)84046243
OKCZID: 110999641
Vydání: 1. vyd.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
HELLER, Joseph. Gold za všechny peníze. Překlad Michael ŽANTOVSKÝ. 1. vyd. Praha: Odeon, 1983. 382 s. Galérie moderních autorů.
Hrdinou románu je židovský univerzitní profesor, jemuž je nabídnuta práce v Bílém domě. Neví, o jaké místo jde, ale chce za každou cenu proniknout do vládních kruhů a proto si nechá ledacos líbit. Gold se snaží prchnout před problémy se svou početnou rodinou, schůzkami a oslavami, a teprve tragická událost mu otevře oči a on se smíří s tím, kdo a co opravdu je. Satirický výpad proti americké vládní mašinérii, ironická groteska, která upozorňuje na vytrácející se pocit lidské sounáležitosti.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze